Populiariausi papildai sportui

Posted in Grožis

Sportuojančiam žmogui reikia nemažai energijos, jis gausiai prakaituoja, tad su prakaitu netenka ir organizme susikaupusių, puikiai sveikatai svarbių mineralų. Aktyviai sportuojantys žmonės, norėdami pasiekti gerų rezultatų, dažnai netinkamai maitinasi. Todėl reikia stebėti organizmo poreikius, simptomus ir pasirinkti tinkamiausius sau papildus ar vitaminus. Geriausia papildus sportui pirkti internetu, kad ir papildai max internetinėje parduotuvėje.

Baltymai

Norėdami per dieną gauti pakankamai baltymų, turite laikytis specialios dietos. Skaičiuojama, kad, jei, pavyzdžiui, sveriate 80 kg, per dieną turite gauti ne mažiau nei 160 g baltymų. Kitaip tariant, 1 gramui baltymų tenka pusė kilogramo Jūsų svorio. Jei pakankamai baltymų negaunate iš maisto, į pagalbą Jums greičiausiai teks pasitelkti papildus. Galima rinktis papildus, kurie vartojami prieš sportuojant, galima ir tokius, kurie vartojami po sporto treniruotės. Pastarieji papildai sportui iš dalies pakeičia ir maistą.

Papildai, skirti sąnariams

Vyresni žmonės dažnai skundžiasi sąnarių skausmais, sąnarių kremzlės laikui bėgant dėvisi, todėl imamas jausti diskomfortas. Dažnai sąnarius skauda ir jaunesniems žmonėms, kurie daug juda, bėgioja, užsiima kitomis sporto šakomis, kur didžiausia apkrova tenka kojoms. Ką daryti tada? Pabandyti įsigyti specialių maisto papildų, skirtų sąnariams. Juose turi būti medžiagų gliukozamino ir chondroitino, kurios yra ir sąnarių jungiamojo audinio sudėtyje. Visi norintys įsigyti kokybiškų papildų sanariams turėtų užsukti į sporto guru svetainę, čia lengvai ras tai ko ieško. Tiesa, tokius papildus, norint pajusti poveikį, vartoti reikėtų bent kelis mėnesius.

Šakotų grandžių amino rūgštys, arba kitaip – BCAA

Intensyviai besitreniruojantiems žmonėms puikiai tiks papildai sportui, trumpai vadinami BCAA. Šių papildų dėka kūnas greičiau susintetina baltymus (proteiną). Taigi žmogus apsaugoms nuo įvairių širdies ligų, smūgių, insulto ir kt. Tai papildas, sukurtas intensyviai besitreniruojantiems ir dažnai pavargstantiems žmonėms. Daygybė BCAA papildai plius riebalų degintojai duoda tikrai puikių rezultatų.

Multi vitaminai

Jei žmogus nepilnavertiškai maitinasi, tikėtina, kad jis gauna per mažai vitaminų ir mineralinių medžiagų. Sportuojantieji valgo daug baltymų turinčio maisto, todėl dažnai pamiršta sveikos mitybos piramidę ir gauna per mažai angliavandenių, riebalų ir kitų medžiagų. Todėl puiki išeitis – gerti kompleksinius vitaminus. Jie padės jaustis sveikiems ir žvaliems. Paprastai tokiuose vitaminuose gausu ir antioksidantų, tolinančių senėjimo procesus. Reikia pasirinkti tinkamus vitaminus, o ne pirmus pasitaikiusius po ranka arba pigiausius.

Kreatinas

Kreatinas – tai savo sudėtyje azoto turintis junginys, kurį galima rasti visų stuburinių gyvūnų raumeniniame audinyje, nervinėse ląstelėse, kraujyje. Tai medžiaga, kuri skatina raumenų impulsus – susitraukinėjimą. Kreatino papildų pakanka vos 5 gramų per dieną, o vartoti jį galima tiek ilgai, kiek sportuojantysis junta poreikį. XXL papildai ir kitas maistas sportui yra svarbus norint pasiekti išties puikių rezultatų. Kreatino papildų veiksmingumas įrodytas įvairių tyrimų metu. Perkant kreatino produktus, reikėtų atkreipti dėmesį, ar jų sudėtyje nėra mega super formulių.

N fermentas

Tai specialūs papildai, išrasti tam, kad paskatintų sužeistų vietų gijimą. Taip pat organizmas geriau išvysto gynybines funkcijas. Natūraliems fermentams padedant kūnui siunčiami signalai, kad tam tikra organizmo dalis negaluoja ir ją greičiau reikia gydyti. Taigi N fermento papildai veikia kaip greitoji pagalba, norint greičiau atsitiesti ir pasveikti. Jų dėka suaktyvinamas visas organizmas, ląstelės greičiau dalijasi ir gyja.

Magnis ir magnio citratas

Jei dažnai raumenis sutraukia mėšlungis, tai ženklas, kad jums trūksta mineralo magnio. Sportuojantiems sukurtas specialus papildas magnio citratas, kuris atpalaiduoja raumenims, neleidžia jiems įsitempti ir silpnėti. Galima vartoti ir paprastus, vaistinėse pardavinėjamus papildus, kurių sudėtyje yra magnio arba kur magnis – pagrindinis sudėtinis komponentas.

Papildai azoto skatintojai

Yra sukurta nemažai papildų, suteikiančių daugiau energijos prieš einant treniruotę. Žmogus gali treniruotis ir dvigubai ilgiau nei įprasta – jis turi energijos ir jėgų. Papildų sudėtyje yra kreatino, kofeino bei L arginino.