Ekologiška kosmetika: privalumai ir trūkumai

Posted in Grožis

Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo ne tik ekologiški maisto, bet ir kitokie produktai, pavyzdžiui, skalbikliai, valikliai, higienos reikmenys ir, be abejo, kosmetika. Jei nusprendėte įsigyti naujos natūralių, ekologiškų produktų, kosmetikos parduotuvės, kuriose galėsite jų įsigyti, yra patiektos čia. Pakalbėkime kiek plačiau apie tai, kuo natūrali kosmetika iš tiesų yra vertinga, ar jis visada šviežia ir saugi.

Didžioji dalis nenatūralių kremų, kurių sudėtyje yra lakiųjų silikonų arba parafininių ingredientų, akimirksniu suteikia šilkinės odos pojūtį. Tačiau toks efektas trunka neilgai ir tuomet kremo norisi tepti dar ir dar, kol tampate bene priklausomi nuo jo. Naudojant natūralų kremą, jis odai suteikia būtinų natūralių riebalinių rūgščių, drėkiklių ir vitaminų, todėl jį naudojant ilgą laiką atsistato natūraliai sveika ir subalansuota oda. Tokia ji liks net ir tada, jeigu kremo nebenaudosite. Taigi, geriau chemiją, esančią maiste, vaistuose, kosmetikoje ir kituose produktuose, naudoti tik tada, kai tam pačiam tikslui pasiekti nėra kitokių natūralių alternatyvų. O kalbant apie kosmetikos priemones, mūsų grožiui gamta jų suteikia tiek, kad net sunku spėti viską išbandyti.

Kalbant apie natūralios kosmetikos šviežumą, greičiausiai visi sutiks, kad tai daug geriau nei užkonservuotos medžiagos. Juk ir maistą labiau vertinate šviežią. Kosmetika taip pat yra tam tikras maistas odai. Jei ji natūrali ir joje nėra jokių konservantų, tai šviežia gali išlikti iki dviejų savaičių ir tik laikoma šaldytuve. Laikant ilgiau ji paprasčiausiai suges: surūgs, supelys, pakeis kvapą, spalvą, išvaizdą. Kosmetika, kurios sudėtyje yra nekenksmingų leistinų ekologiškų konservantų gali išsilaikyti iki 3 mėnesių ir jos šaldytuve laikyti nėra būtina. Tiek laiko tikrai užtenka norint suvartoti vidutinės talpos kremo indelį.

Kalbant apie kosmetiką su agresyviais cheminiais konservantais, ji jūsų lentynoje gali išbūti net kelis metus ir vis tiek nepamatysite jokių jos sugedimo ženklų. Tačiau reikėtų pagalvoti apie tai: jeigu šitie konservantai sugeba užmušti bakterijas ir mikroorganizmus, kurie skatina produktų gedimą, tai ar jų tikrai reikia mūsų odai? Ar tikrai verta naudoti tokią kosmetiką, kurios sudėtyje yra galybė konservantų, vien todėl, kad ji ilgai galioja? Ar iš tiesų reikalingas kremas, su abejotinais konservantais mainais į tai, kad jis išstovės kelis metus? Pagaliau, ar jums tikrai reikia to paties kremo ne vienerius metus?

Kosmetikos parduotuvės siūlo galybę įvairių nenatūralių kosmetikos priemonių. Tačiau, jei atidžiau paskaitytumėte ilgai galiojančių kosmetikos priemonių sudėti, pamatytumėte daug nežinomų ingredientų: parabenų, PEG, SLS, silikoninių aliejų ir kitų mistinių žodžių. Jeigu pasigilintumėte, pamatytumėte, jog šie ingredientai nėra natūralūs, dažniausiai jie būna pagaminti iš naftos, silikono ir pan. Taigi, dažnai nežinote, ką perkate ir kuo tepate savo odą.

Natūrali kosmetika yra gaminama tik iš gamtoje randamų medžiagų: medaus, vaisių, uogų, įvairių žolelių, taip pat grynų arba nerafinuotų aliejų, kosmetinio molio ir kitokių medžiagų. Jei kartais naudojant tokį šampūną pritrūks putojimo, neišsigąskite – taip yra todėl, kad jo sudėtyje nėra naftos produktų, skatinančių putojimą. Tokioje kosmetikoje esantis medus, vaisiai, uogos ir žolelės suteikia jūsų odai ir plaukams įvairių vitaminų ir mineralinių medžiagų, todėl kurį laiką panaudoję tokių priemonių spindėsite natūraliu grožiu.