Kada ir kam reikalingas automobilio ratų suvedimas

Posted in Uncategorised

Kiekvieno žmogaus natūralus noras, kuo mažiau turėti reikalų su automobilio tvarkymu. Automobilių remontui reikia daug patirties, o ir šiaip tai nėra labai švarus darbas. Aišku tai negalioja, jei esate automobilių entuziastas ir Jūsų hobis – kiauras dienas krapštytis prie automobilio. Tačiau tie, kurie automobiliuose nusimano mažai, dažnai nežino visų procedūrų, kurias karts nuo karto privaloma atlikti automobiliui. Viena iš šių procedūrų – automobilio ratų suvedimas. Taigi šiame straipsnyje aptarsime kuo svarbus ratų suvedimas Jūsų automobiliui.

Greičiausiai visi esame pastebėję, jog anksčiau ar vėliau kiekvienas automobilis pradeda keistai manevruoti kelyje. Nesvarbu, kad važiuojate tiesiu ir lygiu greitkeliu, paleidus vairą automobilis pats tarsi blaškosi po kelią. Kartais tai beveik nepastebima, tačiau būna atvejų, jog dėl tokio blaškymosi reikia stipriai laikyti ir pastoviai sukioti vairą, kitaip išvažiuotumėte iš kelio. Tai ženklas, jog Jūsų automobiliui būtinas ratų suvedimas. Tokio automobilio ratų geometrija tokia neteisinga, jog jis niekaip nebegali važiuoti tiesiai.

Geras ratų suvedimas padės Jūsų automobiliui tapti manevringesniam. Tai reiškia, jog automobilis taps lengviau valdomas ir labiau Jūsų klausys. Jei pastebėjote, jog važiuojant nemažu greičiu miesto gatvėmis ir manevruojant tarp juostu, pasidarė sunku tiesiai įvažiuoti į norimą juostą, tai dar vienas požymis reiškiantis ratų geometrijos problemas. Ratų suvedimui nesant tinkamam, kiekvienas ratas automobilį kreipia skirtingomis kryptimis, todėl manevruojant, automobilis ne tiksliai atkartoja veiksmus, kuriuos jam liepiate daryti vairu.

Automobilis su teisingu ratų suvedimu - mažiau linkęs šoniniam slydimui, todėl natūraliai tampa daug saugesnis posūkiuose. Jei pastebėjote, jog įvažiuojant į posūkį, automobilis pradeda slysti šonu, būtinai padarykite ratų suvedimą. Važiuojant didesniu greičiu, toks nekontroliuojamas slydimas, gali baigtis skaudžia nelaime.

Kita priežastis pasidaryti ratų suvedimą – tai sumažėjusios kuro sąnaudos. Kai ratų geometrija neteisinga, automobilio ratai vienas kitą stabdo, taip po truputį stabdydami ir automobilį, kas iššaukia padidėjusias kuro sąnaudas.

Na ir paskutinioji priežastis, kodėl turėtumėte atlikti ratų suvedimą – pailgėjęs padangų eksploatavimo laikas. Esant blogam ratų suvedimui, smarkiai dyla automobilio padangos, todėl tenka jas dažniau keisti.

Kaip matote, teisingas automobilio ratų suvedimas yra būtinas, jei norite sutaupyti kuro, važiuoti saugiai ir lengviau valdyti savo automobilį.