Šuns auklėjimas ir mokymas

Posted in Uncategorised

Dresuoja šunis

Dažnai šunų dresūra sukelia įvairias žmonių reakcijas. Jei kai kuriems tai puikus užsiėmimas su šunimi, kiti mano, kad dresūra ne tik nieko naudingo neduoda, bet dar ir sugadina šuns charakterį, nes naudojama prievarta. Iš tiesų viskas priklauso nuo Jūsų pačių ir pasirinktos dresūros mokyklos, instruktoriaus.

Dažniausiai šunų dresūra vyksta kartu su šeimininku. Visas komandas augintiniui turite duoti būtent Jūs, o ne svetimas žmogus (instruktorius), kadangi dresūros tikslas yra išmokyti šunį paklusti Jūsų komandoms, reikalavimams. Be abejo, po šunų dresūros savo žiniomis turėtumėte pasidalinti su šeimos nariais, kurie taip pat turėtų dalyvauti šuns auklėjime.

Mokykloje atliekama šunų dresūra tėra tik įvadas, užvedimas ant kelio, pradmenys. Siekiant išugdyti tikrai protingą, paklusnų ir socialų šunį turite tam skirti labai daug savo laiko, domėtis įvairiais auklėjimo metodais, o taip būtina daug užsiimti, žaisti su šunimi – taip jo auklėjimas ir mokymas nebus kaip darbas, o daugiau kaip žaidimas, tiek jam, tiek Jums. Kartu tai puikiai praleistas laikas gryname ore ar namuose, jei mokote šunį negulėti ant Jūsų daiktų ar kitų panašių „naminių“ komandų.

Pastebima, kad tie, kurie savo šunis veda į dresūros mokyklas ar bent jau moko paklusnumo savarankiškai, patiria kur kas mažiau augintinių sukeliamų problemų, rečiau jaučia pyktį savo šunims, o ir viešoje vietoje gali sau leisti daugiau, pavyzdžiui, vaikščioti su šuniu vietose, kur daugiau žmonių ar savo šunis vedžioja kiti šeimininkai (šunų vedžiojimo aikštelės, kai kurie parkai). Taigi, skyrus šiek tiek laiko jis atsiperka su kaupu.

Profesionali šunų dresūra padeda ir tiems, kurie šiek tiek pavėlavo, tai yra, nusprendė šunį perauklėti jam esant jau ne pirmos jaunystės (nuo metų ir vyresni). Patyrę specialistai teigia, kad įmanoma išauklėti net ir kelerių metų amžiaus šunį, tačiau tam reikės daugiau darbo, daugiau žinių ir pastangų. Nepaisant visko, to siekti tikrai verta.

Siekdami išauklėti savo šunį sutvirtinsite ir savo kantrybės jausmą. Kaip bebūtų, šuo niekada visko neatliks iš pirmo karto, todėl reikės stengtis, kartoti daugybę kartų tas pačias komandas, prisiminti anksčiau išmoktas, o netikėtai galite susidurti ir su protestu, todėl kantrybė labai svarbi ir reikalinga. Svarbiausia nusiteikti, kad šiandien kantriai mokant šunį rytoj jis bus protingesnis, paklusnesnis – viltis ir tikėjimas savimi ir savo keturkoju draugu yra vedančioji jėga siekiant rezultatų.

Tiek profesionali, tiek savarankiška šunų dresūra duos apčiuopiamos naudos, jei viską darysite nuosekliai, nedarysite pernelyg ilgų pertraukų tarp dresūros užsiėmimų, skirsite savo brangaus laiko ir apsišarvuosite kantrybe. Jei rinksitės profesionalią dresūrą Jums tai kainuos daugiau pinigų, tačiau būsite labiau užtikrinti, jog viskas vyksta taip, kaip ir turėtų vykti, tuo tarpu pasirinkus dresūrą be profesionalų pagalbos reikės skirti daugiau laiko domėjimuisi, mokymuisi, o informaciją teks atsirinkti iš kelių skirtingų šaltinių, tačiau net ir tuomet gali kilti abejonių, ar viskas daroma taip, kaip turėtų būti daroma, ar Jūsų dresūra duos realios naudos ir nepakenks. Svarbiausia, renkantis informaciją neprarasti nuovokos ir pasitelkti savo mąstymą, niekada nenaudoti smurto ar kitos bereikalingos prievartos, nepersistengti skatinant savo augintinį.

Šunų dresūra – svarbi detalė šunų auginime, todėl siūlome prieš atsisakant dresuoti šunį gerai pagalvoti, ar tikrai nenorite paklusnaus, socialaus, draugiško augintinio, kuris esant reikalui būtų ne tik geras draugas, bet ir puikus sargas, ar visgi sutaupytos kelios valandos per savaitę Jums yra svarbiau.