Avia saugumas Egipte

Posted in Uncategorised

Pigūs skrydžiai į Egiptą

Po skandalingo Rusijos keleivinio lėktuvo susprogdinimo ore, nemažai valstybių pristabdė tiesioginius skrydžius su Egiptu. Viena iš versijų yra, kad bombą į lėktuvą padėjo vienas iš oro uosto darbuotojų. Tokie nutikimai natūralu, kad priverčia susimastyti apie tai kiek saugu yra keliauti į Egiptą. Tačiau pigūs skrydžiai ir atpigusios kelionės turistus viliote vilioja vykti į šią Šiaurės Afrikos šalį. Į Egiptą iš Vilniaus oro uosto per savaitę yra vykdomi keli užsakomieji (Čarteriniai) skrydžiai.

Vieno neseniai Egiptą bei visą pasaulį sukrėtusio išpuolio, kai populiariame viešbutyje buvo įvykdyta teroristų ataka, kurios metu sužeisti du nieko dėti turistai, atgarsiai gajūs iki šiol. Egiptas - populiarus kelionių objektas, pritraukiantis milžiniškus srautus turistų iš viso pasaulio, tame tarpe mėgiamas ir lietuvių. Tačiau minėtas incidentas ne vieną privertė kardinaliai permąstyti savo atostogų planus: ar pažintis su viena seniausių žmonijos civilizacijų, viliojančia nepaprastais gamtos, architektūros ir kultūros lobiais, verta rizikuoti savo ir artimųjų sveikata ar net gyvybe? Aišku, yra mąstančių priešingai: kodėl neišnaudojus šios suirutės praktiškai? Sumažėjęs turistų skaičius reiškia patrauklesnes kainas, pigesnius skrydžius, mažesnes spūstis bei didesnį aptarnaujančiojo personalo dėmesį. Puiku, ar ne? Taip, tačiau prieš tai primygtinai rekomenduojama susipažinti, koks šiuo metu yra avia saugumas Egipte bei kokių atsargumo priemonių turi imtis patys turistai?

Patikra oro uoste skrendantiems į Egiptą nepasikeitė. Tuo tarpu avia saugumas Egipte po išpuolio ten pabuvojusių turistų akimis, pastebimai sugriežtintas. Automobiliai, įvažiuojantys į Egipto oro uostų teritoriją, nuodugniai apieškomi (laiko sutaupyti gali su kelionių organizatoriumi keliaujančios turistų grupės - šie praleidžiami paprasčiau), tenka kantriai susitaikyti su saugumo bei pasų patikra prieš skrydį. Faktas, jog avia saugumas Egipte sustiprintas ir kiekvienas keleivis atsiduria po "padidinamuoju stiklu", nepasitenkinimo kelti tikrai neturėtų, priešingai - juk visai tai daroma norint apsaugoti nekaltus žmones nuo tragiškų pasekmių.

Nuvykus į Egiptą, reikia nepamiršti, jog niekas tavęs negali apsaugoti, jei nesisaugosi pats. Patariama laikytis šių rekomendacijų:

  • prieš išvykstant į kelionę, būtina įsigyti kelionės bei sveikatos draudimą ir susipažinti su pastarųjų sąlygomis;
  • rinktis viešbučius, kuriuose sustiprintas apsaugos lygis;
  • reaguoti į vietinės valdžios pranešimus apie esamą situaciją šalyje ir galimą išpuolių grėsmę;
  • jei nėra būtino reikalo, nevykti į Egipto miestus, kuriuos valdžia įvardijo kaip potencialius teroristų atakų objektus;
  • vengti masinių susibūrimo vietų ir renginių;
  • vykstant su grupe, griežtai laikytis kelionių vadovų nurodymų;
  • visos kelionės metu su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  • nenusižengti draudimui fotografuoti nurodytus objektus.

Skrendant į Egipta verta prisiminti, kad labiausiai saugumo užtikrinimu yra suinteresuota pati Egipti valdžia.Turizmas yra viena iš pagrindinių ekonomikos šakų Egipte. Pagal savo reikšme nusileidžiantis tik Sueco kanalui. Taigi Egipto valdžia po kiekvieno panašaus išpuolio praranda milijardu dolerių, todėl saugumu čia rūpinamasi išties kruopščiai. Tą teigia ir dauguma tautiečių, kurie vis dar mielai keliauja atostogų į Šarm El Šeichą bei kitus daugelio pamėktus kurortus. Turistu teigimu jie grėsmės nejaučia, o vietiniai yra itin paslaugūs ir geranoriški.

Mūsų aukščiau minėtų reikalavimų laikymasis padės išvengti nemalonių situacijų ne tik Egipte, vis dar gyvenančiame baimės ir netikrumo nuotaikomis, tačiau ir bet kurios kitos kelionės metu.