Kaip kokybiškai pasistatyti namą?

Posted in Namuose

Jei ruošiatės statyti namą, iš anksto reikia apgalvoti daugybę dalykų, kad vėliau viskas būtų tikslingai bei nuosekliai atlikta ir niekas nebūtų pamiršta. Dažniausiai namo statybos prasideda nuo namo projekto, kurį, jei turite tam reikiamų įgūdžių, galite nusibrėžti ir patys, tačiau jei neturite patirties šioje srityje, visuomet geriau bus paprašyti pagalbos specialistų ir architektų. Žinoma, pastaruosius taip pat rinkitės atidžiai, kurie iškart galėtų suprasti, ko jums reikia ir ko jūs norite, o nereikėtų projekto perbraižyti galybę kartų, juk galų gale jiems mokėsite už darbą, todėl geriausia paprašyti, kad pažįstami ar draugai jums rekomenduotų architektą, kuriuo galėsite laisvai pasikliauti.

Susikūrus namo projektą, pradėkite ieškoti tinkamos bendrovės, kuri jums jį padėtų pastatyti, juk nesiruošite patys mūriti plytų. Be to, jei vietoje plytinio namo ruošiatės statyti jį iš keraminių blokelių, nepamirškite, kad galite susidurti su drėgmės problemomis ir gali tekti laukti, kol namas nudžius. Statant namą taip pat svarbu laiku nutiesti vandentiekio vamzdžius ir nustatyti, kurioje vietoje laikysite savo boilerį. Boileriai yra parduodami bet kurioje statybinių prekių parduotuvėje, taip pat specializuotose parduotuvėse, todėl jų pasirinkimas šiais laikais yra itin didelis. Svarbiausia, kad jis būtų teisingai įstatytas ir viskas būtų gerai sujungta, kad neatsirastų trūkių ir kad prausiantis nereikėtų ilgai laukti, kol atsiras šiltas vanduo. Boileriai paprastai kainuoja tikrai ne pigiai, todėl geriau nesistenkite sutaupyti pirkdami pigesnį, kuris gali neretai būti ir prastesnis, o stenkitės, kad kaina atitiktų kokybę. Labai svarbu yra pasirūpinti ir elektros instaliacija, todėl namo projekte iš anksto turi būti numatyta, kur bus įrengti šviestumai, elektros ir buitinės technikos prietaisai, kad vėliau nereikėtų pergyventi, kad kuriam nors prietaisui nepalikote prieigos.

Žinoma, atidžiai rinkitės ir apdailos priemones, tokias kaip tinką, dažus, izoliacines medžiagas. Jų taip pat galite rasti bet kurioje statybinių prekių parduotuvėje, bet jei apie jas gerai nenusimanote, visuomet pasikonsultuokite su pardavėjais ar įmonės, kurią pasamdėte jums pastatyti namą, darbininkais, nes priešingai nei pardavėjai, jie jums nebandys įsiūlyti tam tikrų prekių vien dėl to, kad išleistumėte daugiau pinigų ar todėl, kad jiems reikės išparduoti kokią nors prekių seriją.