Odinių baldų priežiūra

Posted in Namuose

Minkšti baldai

Įrenginėjant namus ar nusprendus juos atnaujinti, dažnas vyksta į baldų saloną tam, kad išsirinktų naujus baldus. Baldai gali būti labai įvairūs: stikliniai, plastikiniai, mediniai, minkšti, odiniai. Būtent apie paskutiniąją baldų rūšį pakalbėsime šiek tiek plačiau. Tiesa, šiame straipsnyje nenagrinėsime odinių baldų mados tendencijų ar istorijos faktų, tačiau pasidomėsime labai svarbiu dalyku – šių baldų priežiūra. Tad kaip prižiūrėti odinius baldus? Ką daryti, kad jie tarnautų ilgiau? Kokių klaidų nedaryti įsigijus odinius baldus? Jei nekantraujate sužinoti atsakymus į šiuos klausimus – skirkite keletą minučių šiam straipsniui.

Bene pats svarbiausias dalykas, kurį būtina pasakyti kalbant apie minkštų odinių baldų priežiūrą, yra dėmės. Dauguma žmonių atsiradus tam tikros kilmės dėmei stengiasi ją išvalyti universaliomis valymo priemonėmis. Reikia pasakyti, kad šis būdas tikrai ne visada yra veiksmingas. Maža to, stengiantis netinkamu būdu pašalinti tam tikros kilmės dėmę gali nepataisomai sugadinti baldą. Atkreipkite dėmesį į šias pastabas susijusias su dėmėmis bei su tam tikros kilmės dėmių pašalinimu:

  1. Jei odinį baldą ištepėte riebalinės kilmės dėme, atminkite, jog geriausia pagalbininkėnorint jąišvalyti yra sausa šluostė – prispauskite jąprie išteptos vietos ir laikykite tol, kol riebalai visiškai susigers;
  2. Tušinuko ar parkerio dėmes pašalinsite įprastos dantųpastos dėka, tiesiog švelniai patepkite odinįbaldądantųpasta, o po to – perbraukite drėgna servetėle;
  3. Kitos kilmės dėmėms valyti naudokite tik tas valymo priemones, kurios yra skirtos odiniųbaldųvalymui arba pasitelkite įpagalbąmuiluotąvandenįir medvilninęšluostę.

Tačiau dėmės ir jų pašalinimo būdai tikrai nėra vienintelis dalykas, susijęs su minkštų baldų priežiūra – reikia pabrėžti ir tai, jog bėgant laikui odiniai baldai turi savybę paprasti savo puikų blizgesį. Kaip to išvengti? Jei norite, kad odiniai baldai, kuriuos įsigijote, visuomet blizgėtų kaip nauji, paieškokite specialių putų, skirtų odinių baldų priežiūrai. Šios priemonės paskirtis – pamaitinti odą ir suteikti odiniams baldams žvilgesį. Šių putų naudojimas yra labai paprastas – tereikia užpurkšti nedidelį kiekį putų ant odinio baldo ir švelniai įtrinti kempinėle.

Besidomintiems odinių baldų priežiūra dera pasakyti ir tai, jog būtina vengti valymo priemonių, kurių sudėtyje yra cheminių rūgščių ar balinamąjį poveikį turinčių medžiagų. Valymo priemonės su šiomis sudedamosios dalimis gali išgraužti odinius baldus, dėl šių priemonių naudojimo gali atsirasti įtrūkimai, įbrėžimai bei dėmės, kurių jau nebebus galima pašalinti kitų priemonių dėka.

Tačiau odiniams baldams gali pakenkti ne tik netinkamos valymo priemonės, kurių sudėtyje yra cheminių rūgščių ar balinamąjį poveikį turinčių medžiagų – odiniams baldams pakenksite ir tuo atveju, jei juos laikysite arti radiatorių, šildytuvų ar šiltą orą pučiančių kondicionierių. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog dėl visų šių išvardintų prietaisų odiniai baldai gali per daug išsausėti. Ko gero, net nereikia sakyti, kas nutiks, jei odinis baldas pernelyg išsausės – ilgainiui atsiras įvairaus dydžio įtrūkimui ir jau po kelerių metų odinis baldas gali būti itin prastos išvaizdos. Kad taip nenutiktų, pasistenkite odinių baldų nestatyti arti radiatorių, šildytuvų ar karštą orą pučiančių kondicionierių, bus idealu, jei tarp šių prietaisų ir odinių baldų bus ne mažesnis kaip 60 – 80 cm atstumas.

Kokybiški odiniai baldai kainuoja išties daug, tad tai yra puiki investicija norint susikurti patogius bei prabangius namus. Na, o tam, kad šis pirkinys tarnautų ilgai, nepamirškite nepriekaištingos odinių baldų priežiūros. Tai padaryti padės mūsų patarimai.